ÖĞRENCİ İÇİN GENEL BİLGİLER

: Barınma

Buca Kız Öğrenci Yurdu

Buca Kız Öğrenci Yurdu, Buca Eğitim Fakültesi içinde yer almakta olup; güçlendirme çalışmaları sebebiyle hizmet verememektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu; Tınaztepe, Dokuzçeşmeler ve Buca Eğitim Fakültesi yerleşkelerine kolay ulaşım mesafesinde, Buca/Evka1’de yer almaktadır. 564 kişi kapasiteli yurdumuz, çeşitli tiplerde toplam 261 odası ile öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Yurdumuzda 2 ve 4 kişilik odalar bulunmakta olup; odalarımız tuvalet ve banyoludur. Odalarımızda kablosuz internet bağlantısı ve telefon bulunmaktadır. Bunların dışında mutfak, çamaşır yıkama birimleri ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanım alanlarını oluşturmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim amaçlı kullanabilecekleri “bilgisayar odaları” ve “proje çizim odaları” özel olarak hazırlanmıştır.

Yurdumuzda, dinlenme zamanlarını değerlendirebilecekleri oyun salonları, çok amaçlı salonlar, hobi odaları ayrıca kahvaltı ve akşam yemeklerinin sunulduğu yemekhane ile kafe-kafeterya öğrencilerimize hizmet sunmaktadır. En iyi hizmet verecek şekilde yapılanmış olan yurdumuzda, öğrencilerimizin güvenliği esas alınmış olup; giriş çıkışlar akıllı kart sistemi ve 24 saat kamera kontrolü ile sağlanmaktadır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Kız Öğrenci Yurdu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu; Tınaztepe, Dokuzçeşmeler ve Buca Eğitim Fakültesi yerleşkelerine kolay ulaşım mesafesinde, Buca/Evka1’de yer almaktadır. 180 kişi kapasiteli yurdumuz öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Yurdumuzda 2 ve 3 kişilik odalar bulunmakta olup; odalarımız tuvalet ve banyoludur. Odalarımızda kablosuz internet bağlantısı ve telefon bulunmaktadır. Bunların dışında mutfak, çamaşır yıkama birimleri ve ütü odaları öğrencilerimizin ortak kullanım alanlarını oluşturmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim amaçlı kullanabilecekleri “bilgisayar odaları” ve “proje çizim odaları” özel olarak hazırlanmıştır.

Yurdumuzda, dinlenme zamanlarını değerlendirebilecekleri oyun salonları, çok amaçlı salonlar, hobi odaları ayrıca kahvaltı ve akşam yemeklerinin sunulduğu yemekhane ile kafe-kafeterya öğrencilerimize hizmet sunmaktadır. En iyi hizmet verecek şekilde yapılanmış olan yurdumuzda, öğrencilerimizin güvenliği esas alınmış olup; giriş çıkışlar akıllı kart sistemi ve 24 saat kamera kontrolü ile sağlanmaktadır.

Konukevi

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrenci Yurdu içinde bulunan Konukevimiz, 30 odası ile Üniversitemiz konukları ve öğrencilerimizin ailelerine, önceden rezervasyon yaptırmak koşuluyla kısa süreli konaklamalarında sabah kahvaltısı ve restaurantı ile hizmet vermektedir.

Reha Midilli Öğrenci Yurdu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Öğrenci Yurdu, 2011-2012 eğitim öğretim yılında, İzmir’in Foça Bağarası’nda Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi kız ve erkek öğrencilerine hizmet sunmak amacıyla, 20 kız 20 erkek olmak üzere toplam 20 oda ve 40 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir.
Yurdumuzun tüm odalarında banyo, tuvalet ve sınırsız kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Bunların dışında ortak kullanıma sunulmuş olan mutfak ile öğrencilerimizin ücretli olarak faydalandıkları çamaşırhane ve ütü odası bulunmaktadır. Ortak kullanıma sunulmuş olan stüdyo mutfaklarda buzdolabı, elektrikli ocaklar bulunmakta olup; öğrencilerimiz 24 saat boyunca kendi yemeklerini hazırlama olanağına sahiptirler.
Dinlenme Salonu’nda öğrencilerimizin çalışma amaçlı kullanımlarına sunulmuş olan bilgisayarlar ile dinlenme saatlerini geçirebilecekleri televizyon bulunmaktadır.
Yurdumuzda, merkezi ısıtma sistemi, 24 saat sıcak su olanağı ve yangın sistemi mevcuttur.

Bergama Öğrenci Yurdu

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sunan Bergama Öğrenci Yurdu; Bergama Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamak üzere 2014-2015 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir. Yurdumuz 66 kişi kapasiteli olup; 2 kişilik odalar ve her üç oda için ortak kullanımda banyo, tuvalet ve mutfaktan oluşmak üzere toplam 11 daire ile hizmet verecektir.

Otel Dokuz Eylül

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan, İzmir’in Konak ilçesine bağlı Küçükyalı semtinde bulunan Otel Dokuz Eylül; 22 deniz, 22 kara tarafından olmak üzere toplam 44 adet odası ile üniversitemiz konukları ve öğrencilerimizin ailelerine önceden rezervasyon yaptırmak koşulu ile hizmet sunmaktadır.
Otelimizde kablosuz internet, merkezi sistem klima, çamaşırhane hizmeti, oda servisi, odalarda su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi, minibar, televizyon ve kablolu yayın ile telefon mevcuttur. Otelimiz oda+kahvaltı şeklinde hizmet vermekte olup, kahvaltımız açık büfedir.

KİT-VAK Otel

Üniversitemiz Sağlık Yerleşkesi’nde hizmet vermekte olan Dokuz Eylül Üniversitesi Kemik İliği Transplantasyon Vakfı Hasta Yakınları Konukevi (Kit-Vak Otel), hasta ve hasta yakınlarına 7/24,  41 oda ve 86 yatak kapasitesi ile oda+kahvaltı konseptinde hizmet vermektedir.