DOKUZ EYLUL UNIVERSITESI
DEBIS | ENGLISH | ANA SAYFA | KISISEL SAYFALAR
NOT DONUSUMU
DEU max : Dokuz eylül üniversitesindeki en yüksek geçme notu girilmelidir. Girilecek değer bağıl değerlendirme için "4" Mutlak değerlendirme ve lisansüstü öğretim için "100" olmalıdır.
DEU min : Dokuz eylül üniversitesindeki muafiyet verilecek dersin en düşük geçme notu girilmelidir. Girilecek değer bağıl değerlendirme için "1"; Mutlak değerlendirme için Önlisans ve Lisansta muafiyet verilecek dersin Üniversitemizdeki en düşük geçme notu; Lisansüstü eğitimde ise "75" olmalıdır.
KK max : Karşı üniversitenin en yüksek sayısal geçme notu girilmelidir. Karşı üniversite notunun sadece harf ile belirlenmiş olması halinde harf notunun karşı üniversitedeki katsayısı girilmelidir.
KK min : Karşı üniversitenin en düşük sayısal geçme notu girilmelidir. Karşı üniversite notunun sadece harf ile belirlenmiş olması halinde harf notunun karşı üniversitedeki katsayısı girilmelidir.
ÖKN : Öğrencinin karşı üniversitede aldığı sayısal not girilmelidir. ÖKN değeri, KK max değerinden büyük, KK min değerinden küçük olamaz. Karşı üniversite notunun sadece harf ile belirlenmiş olması halinde harf notunun karşı üniversitedeki katsayısı girilmelidir.
NOT : Aynı not sisteminden gelen öğrencilerin notları dönüştürülmeksizin öğrenci bilgi sistemine işlenir. Aynı notlandırma sisteminde karşı üniversiteden alınan ders notunun, Üniversitemiz notlandırma sistemine göre belirlenen geçme notunun altında kalması halinde bu ders için muafiyet verilmez.