DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DEBİS | ENGLISH | ANA SAYFA | KİŞİSEL SAYFALAR
Editöre Ulaşın Müzik Bilimleri Bölümü   Güzel Sanatlar Fakültesi

 

Dokuz Eylül Üniversitesi

Güzel Sanatlar Fakültesi

MÜZİK BİLİMLERİ BÖLÜMÜ


Müzik Bilimleri Anabilim Dalı; Müzik Bilim ve Müzik Teknolojisi adı altındaki opsiyon programlarıyla ülkemizin gereksinim duyduğu Müzik Bilimcisi ve Müzik Teknolojisi Uzmanı yetiştirmeyi hedefleyen önemli kurumlarımızdan biridir.

Amaç,

a) Müzik Bilim: Müziğin sanatsal ve kültürel olgu olarak incelenmesinde gerekli olan yöntem ve tekniklerin öğretilmesi ve konuyla ilgili kültürel birikimin sağlanmasıdır.

b) Müzik Teknolojisi: Müzik üretiminin teknolojik boyutunda ses kayıt stüdyosunun teknik donanımı, ses kayıt teknikleri ve bilgisayarla müzik üretimi alanlarına yoğunlaşan bu programla müzik teknolojisi uzmanı yetiştirmektir. Bu programın açılması ve alınacak öğrenci sayısı her öğretim yılında alt yapı ve eğitim koşullarına göre belirlenir.

Bu iki opsiyon programı ile öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda öğrenim görmeleri sağlanır. Bu uzmanlık dallarının yanı sıra öğrencilere yine kendilerinin seçecekleri bir çalgı üzerinde yeteneklerini geliştirme olanağı da tanınır.


Akademik Kadro

Eğitim Programı

Ders İçerikleri


    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35
    © D.E.Ü.Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi