DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DEBİS | ENGLISH | ANA SAYFA | KİŞİSEL SAYFALAR
Editöre Ulaşın Bulaşıcı Hastalıklar, Uyuşturucu ve Sigara ile Savaş Topluluğu-BUHUS   Tıp Fakültesi

 

 

 

DEÜTF-BUHUS, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Bulaşıcı Hastalıklar ve Uyuşturucuyla Savaş Kulübü, 17 Mart 1997’de kurulmuş bir öğrenci topluluğudur. BUHUS madde bağımlılığı (sigara, uyuşturucu), infeksiyon hastalıkları, özellikle AIDS, hepatit ve tüberküloza karşı savaş ve bu konularda bilinçlendirme amacıyla amacıyla kurulmuştur.
 Tamamını fakültemiz öğrencilerinin oluşturduğu kulübümüzün her geçen gün gönüllü üyeleri artmakta bununla beraber aktivitelerimiz hız kazanmaktadır.Kuruluşumuzdan itibaren çalışma gruplarımızla beraber çeşitli okullarda ve üniversitelerde eğitim seminerleri düzenlemekteyiz. Etkili olmak istediğimiz hedef kitle; ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile halkın bu konularda bilgisiz olan diğer kesimleridir. Özellikle öğrencileri bilgilendirme konusunda kullandığımız yöntem, son yıllarda bir çok alanda kullanılan ve tüm dünyada etkinliği kanıtlanmış olan ‘’akran eğitimi’’dir.
        Topluluğumuz yurtiçi çalışmaları dışında yurt dışı ile iletişim kurma yolunda çalışmaları sürmektedir.Bu amaçla “Sivil Toplum Kuruluşları GENÇLİK EĞİTİM PROJESİ 2002/2003” ile uluslar arası gençlik projesi yapmayı hedeflemektedir.Bu proje dahilinde yine “AVRUPA-AKDENİZ GENÇLİK EYLEM PROGRAMI” üzerinde durarak gerçekleştireceğimiz uluslararası projenin yurt dışında aynı amaçla çalışan diğer kuluşlarla işbirliği içerisine girmeği amaçlamaktayız.Yapacağımız uluslararası proje üzerinde çalışmalarımız hala sürmektedir.    
     Çalışma gruplarımız:
-AIDS ve Cinsel İlişkiyle Geçen Hastalıklar alt grubu,
·     -Hepatitler alt grubu,
·     -Hastane infeksiyonları,
·     -Sigara alt grubu,
·    - Uyuşturucu ve Madde bağımlılığı alt grubu,
·     -Sosyal aktiviteler alt grubu

       Kuruluş Tarihi: 1997

       Başkan: Coşkun ARMAĞAN
       Danışman: Prof. Dr. Oğuz KILINÇ
       Etkinlikler:
1)     Üniversiteli Gençlerden Şarkılı Kondomlu AIDS Kampanyası
 
2)     BUHUS İş Başında
 
3)     Leylekten Günümüze üreme Sağlığı Projesi
 

           Etkinlik Fotoğrafları:

                        

 

                     

Son Güncelleme: 29 Kasım 2011

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35
© D.E.Ü.Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi