DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ
DEBİS | ENGLISH | ANA SAYFA | KİŞİSEL SAYFALAR
Editöre Ulaşın Turizm İşletmeciliği Bölümü   Akademik Birimler

 

İşletme Fakültesi bünyesinde 4 yıllık  Turizm İşletmeciliği lisans programının kurulmasının amacı öğrencileri turizm endüstrisinde üst yönetim pozisyonlarına hazırlamaktır.

Turizm İşletmeciliği bölümü, iş olanakları için gerekli olan kavrama, beceri ve teknikleri,  pratik deneyim ile sınıftaki teorik  bilgileri birleştirip öğrencilere mezuniyet derecesi ve sertifika programı sunmaktadır.

Türkiye ekonomisinin lider endüstrilerinden biri olan turizm hızlı büyüme potansiyeli ile iş duyarlılığına, insan ilişkileri becerisine ve yabancı dil bilgisine sahip profesyonel bilinçle yetişmiş insan gücüne gereksinim duymaktadır. Tüm bu gereksinimlerden dolayı eğitim dili ingilizcedir. İletişim becerileri ve bilgisayar uygulamaları üzerinde de ayrıca önemle durulmaktadır. Üç yabancı (İtalyanca, Fransızca yada Almanca) dil dersinden biri öğrenciler tarafından ikinci dil olarak seçilebilmektedir.

Herhangi bir turizm işletmesinde toplam 120 gün süren profesyonel Yaz Staj programı zorunludur. Bu staj dönemi programı boyunca öğrenciler, otelleri, tatil köylerini, restoranları, klüpleri, havayollarını, ve seyahat acentalarını bir uygulama laboratuvarı gibi kullanarak okulda edindikleri teorik bilgiyle birleştirip kendilerine iş olanağı yaratabilmektedirler.

Bölüm, güncel, esnek ve konaklama ve turizm endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir müfredata sahiptir. Müfredat her sene düzenli olarak güncellenmektedir.


DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Cumhuriyet Bulvarı No: 144 35210 Alsancak / İZMİR Telefon:+90(232) 412 12 12 Faks:+90 (232) 464 81 35
© D.E.Ü.Rektörlük Bilgi İşlem Dairesi